პარასკევს, 15 ივლისს ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრში გაიმართა შეხვედრა, რომელზეც მოწვეულნი იქნენ მშვიდობის მშენებლობის პროცესში ჩართული არასამთავრობო ორგანიზაციები და რეინტეგრაციის სამინისტროს წარმომადგენლობა. შეხვედრა დაეთმო აღნიშნულ სფეროში ხელისუფლებასა და სამოქალაქო საზოგადოებას შორის დღეს არსებული თანამშრომლობის საკითხებს. განხილულ იქნა ეკონომიკური ასპექტები და მათი მნიშვნელობა ქართულ-აფხაზურ და ქართულ ოსურ ურთიერთობებში, გამოითქვა სხვადასხვა მოსაზრებები ხელისუფლების მხრიდან არსებული პროცესის სამომავლოდ ხელშიეწყობის შესახებ. მონაწილეებმა ასევე განიხილეს ჯანდაცვისა და განათლების საკითხები.
გადაწყდა, რომ ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრის ორგანიზებით გაიმართება შეხვედრების სერია, რომელიც მიზნად დაისახავს ხელისფლებასა და სამოქალაქო საზოგადოებას შორის მშვიდობის მშენებლობის სფეროში არსებული თანამშრომლობის გადატვირთვას კომუნიკაციის ეფექტურობის ამაღლების მიზნით.
შეხვედრის შედეგად აშკარა გახდა, რომ მხარეები განიცდიან მსგავსი ტიპის ღონისძიებების ნაკლებობას, რაც პირველ რიგშ აისახება კომუნიკაციისა და თანამშრომლობის ხარისხზე.

On July 15, Business and Economic Centre (BEC) hosted a meeting which was attended by NGOs involved in peace building process and the Ministry of Reintegration. The meeting was dedicated to the cooperation of the government of Georgia and civil society on peacebuilding issues. Participants discussed economic aspects and their importance in the Georgian-Abkhazian and Georgian- Ossetian relationship; various opinions were expressed by participants how the government can support the existing process. Guests also discussed health and education issues.
At the end of the discussions, it was decided that Business and Economic Centre will organize the series of meetings with the aim to improve the efficiency of communication and support better cooperation between the government and civil society on peacebulding issues.
After the meeting it became obvious to participants that the lack of similar meetings reflects negatively on the quality of communication and cooperation between the government and civil society.