სამუშაო ჯგუფის სიახლეები
30 აპრილს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრში გაიმართა საგადასახადო და საბაჟო კანონმდებლობის სამუშაო ჯგუფის მორიგი შეხვედრა, რომლის მიზანი იყო დეპუტატებისთვის იმ ხარვეზების გაცნობა, რაც არსებობს საქართველოს საგადასახადო კოდექსში.
2 დეკემბერს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრში საგადასახადო და საბაჟო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ესწრებოდნენ პარლამენტის წევრები და აპარატის თანამშრომლები, ექსპერტები, არასამთავრობო ორგანიზაციები და ბიზნესის წარმომადგენლები.
20 ნოემბერს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრში გაიმართება საგადასახადო და საბაჟო კანონმდებლობის სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა. ამჯერად მოწვეულმა ექსპერტებმა საქართველოს პარლამენტის თანამშრომლებისთვის ჩაატარეს სემინარი.
პრეზიდენტმა სააკაშვილმა განაცხადა, რომ საქართველომ გადალახა ”ეკონომიკური კრიზისის ყველაზე მწვავე პერიოდი” და ახლა საჭიროა კერძო სექტორმა დაძლიოს ”შიში, რომელიც ჯერ კიდევ ინერციით ზოგიერთს მოყვება” და დაიწყოს ინვესტირება.
16 ოქტომბერს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრში გაიმართა საგადასახადო და საბაჟო კანონმდებლობის სამუშაო ჯგუფის რიგით მეორე შეხვედრა.
30 სექტემბერს, ბიზნესისა და ეკონომიკის ცენტრმა უმასპინძლა საგადასახადო და საბაჟო კანონმდებლობის სამუშაო ჯგუფის შეხვედრას თემაზე „საგადასახადო შემოწმების საკანონმდებლო საფუძვლები“.

April 30, Business and Economic Centre hosted Tax and Customs Legislative Group next meeting. The purpose of the meeting was to inform the MPs on the set of vague clauses in the Tax Code of Georgia. Experts Emzar Jgerenaia and Kakha Kokhreidze made a presentation on these issues.
On December 2, Business and Economic centre hosted Tax and Customs legislative group (TCLG) meeting, which was supported by Canada Fund for Local Initiatives and BP Georgia. MPs and parliamentary staff, experts and NGOs attended the meeting.
On November 20, Business and Economic Centre hosted Tax and Customs Legislative Group next meeting. This time experts conducted seminar on Tax and Customs Code of Georgia for parliamentary staff.
President Saakashvili said that Georgia had overcome “the sharpest phase of economic crisis” and now the private sector should overcome “fear, which still follows some of them by inertia” and launch investing.
On October 16, Business and Economic Centre hold tax and Customs Legislative Group Meeting supported by the European Union Tax Administration Reform Project, Canada Fund for Local Initiatives and BP Georgia.
On September 30, BEC hosted tax and customs legislative group meeting on “Tax Audit Legislative Basics”. The meeting was attended by MPs and Ministry of Finance.